top of page
Vyhledat

KDE SE NÁM LÍBILO V ROCE 2015

Jaká je naše nejoblíbenější destinace? Kde se nám nejvíce líbilo? Tak takové otázky na našich cestách slýcháme téměř pořád. Častěji už snad jen padá dotaz, kde se nachází toalety…

Odpověď je často velmi těžká, protože každá z destinací má své kouzlo. V uplynulém roce jsme v IITours realizovali více než stovku zahraničních cest a nejen pracovně jsme navštívili spoustu krásných a inspirativních míst. Protože nás cestování baví a protože i vás cestování baví, podělíme se s vámi o místa, která nás v roce 2015 nejvíce okouzlila.

 

KOLUMBIE

Michal:

Rok 2015 jsem zahájil oslavou Nového roku v Cartageně, na severu Kolumbie. Krásné historické centrum města bylo zcela zaplněné veselými Kolumbijci tančícími salsu na každém rohu, zkrátka město plné barev, vlajek, protkané bujarou náladou a barvami. Je neuvěřitelné, že takto fascinující země, plná úžasných národních parků, s bohatou historií a obrovským přírodním bohatstvím, má v „západním“ světě stále ještě reputaci nebezpečné destinace, které je potřeba se vyhnout. Kolumbijci jsou navíc jeden z nejveselejších národů, které jsem měl tu čest poznat. Extrémně otevření lidé, užívající si života.  Kolumbie má potenciál stát se jednou z nejlepších destinací cestovního ruchu v Jižní Americe a já doufám, že se do této země jednou vrátím i s některými z vás.

 

OMÁN

Jana:

Moje první cesta v loňském roce vedla naopak na východ – do kouzelného Ománu, kam jsme se vydali „na zkušenou“ s kolegou Jakubem.

Jakub:

Ačkoliv to není jedna z nejlevnějších destinací, stala se tato, ještě stále málo objevená země, v loňském roce oblíbenou alternativou našich klientů k výletům do Spojených arabských emirátů. I proto jsme se na začátku roku 2015 vypravili prozkoumávat krásy a zajímavosti Ománu.  Sultanát Omán je zhruba čtyřmilionový stát při pobřeží Arabského moře a Ománského zálivu. Pevninské hranice země sdílí se Saudskou Arábií, Spojenými Arabskými Emiráty a Jemenem.

Jana:

Překrásná příroda, překvapivá kvalita služeb a přátelští, turismem „nezkažení“ Ománci – neuvěřitelná kombinace, která mě doslova učarovala; což ovšem nastavilo laťku na zbytek roku velmi vysoko.

 

KYRGYSTÁN


Michal:

Ač neplánovaně, měl jsem to štěstí podívat se i na východ a navštívit zemi jménem Kyrgyzstán. Když jsem kupoval letenky, neznal jsem ani jméno hlavního města. Rozhodnutí, jestli letět do Oshe nebo Bishkeku padlo spíše náhodou, než na základě plnohodnotného zjišťování informací.  A jak to tak někdy bývá, připravila mi tato náhoda jeden z nejkrásnějších výletů v životě. Hory v okolí Karakolu jsou splněním snu každého turisty „amatéra“.

Je těžké popsat dojem, který na nás tento výlet zanechal. Pokud jste nikdy nešli 5 dní čistou přírodou, aniž byste potkali jiného člověka než svého sparing partnera, těžko byste nás chápali. Kyrgyzstán rozhodně není destinace připravená na incentviní cesty. Pokud však máte trochu dobrodružnou povahu, při pohledu na čistou noční oblohu nebo zasněžené vrcholky hor vám duše zaplesá a v botníku se vám práší na pár trekových bot, pak stojí Kyrgystán za zvážení. 

 

NICE

Jana:

Já jsem si svou letní dovolenou naopak naplánovala ve slunné Provence. Vzhledem k tomu, kolik úžasných zákoutí tento francouzský region nabízí, byla snaha skloubit poznávání a relaxaci v relativně krátkém čase, který jsme měli na cestu vyhrazen, celkem výzvou – a to i přesto, že jsme jeli jen ve dvou. Nakonec padla volba na přímořské letovisko Nice. Ranní výhled z okna na křišťálově čisté moře nás ale přesvědčil, že volba byla dobrá. Pokud nepotřebujete nejbělejší písek a nevadí vám nějaký ten kamínek, oceníte úžasné koupání na některé z menších pláží v okolí města. Navíc díky perfektní síti místní hromadné dopravy jsme měli možnost i prozkoumávat okolí a to za velmi nízké náklady. Nechyběli ani gurmánské zážitky, které k této oblasti neodmyslitelně patří.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page