top of page
Vyhledat

HOTELOVÍ HIPSTEŘI

Znáte nějakého hipstera? Víte, co to slovo označuje? Zeptali jsme se tety wiki a tohle nám vypadlo.


Hipster je termín označující příslušníka společenské subkultury. Jedná se o osobu ve věkovém rozpětí dvacátníků a třicátníků, která si zakládá na tom, že je nezávislá v myšlení, odívání i případné tvorbě. Často přejímá nejnovější trendy v hudbě, módě i dalších kulturních aspektech.“


Moc hipsterů ve svém okolí nemáme. Zato ale známe „hipstery“ mezi hotely. Jsou to hotely, které jsou modernější, dívají se vpřed a snaží se využít nové technologie a trendy v kultuře a designu. Vybrali jsme 4, které vám stručně v tomto článku představíme. Tak tady jsou.

CitizenM

Tato síť hotelů vznikla v roce 2008 v Holandsku a je tedy nejspíš starší než slovo hipster samo. Není náhodou, že jedním ze zakladatelů je Rattan Chadha, majitel módní značky MEXX.  CitizenM se od začátku soustředí na komunitu mladých lidí, kteří se nebojí využívat nové technologie a nedrží se starých modelů v hotelnictví, gastronomii a designu. Vytvořili tak unikátní koncept založený na sloganu „affordable luxury for the people“. CitizenM staví svůj marketing na tvorbě silné komunity tzv. Citizens/občanů/fanoušků celého konceptu. První z hotelů na letišti v Amsterdamu byl smontován ze stavebních kontejnerů. V CitizenM nenajdete recepci, check-in probíhá online a pomocí „palubního“ lístku, podobně jako na letišti. V pokoji si přes tablet můžete nastavit oblíbenou hudbu, přehrát film z filmotéky zdarma nebo nastavit barvu osvětlení, která vyhovuje vaší náladě.  CitizenM dnes najdete v Amsterdamu, Paříži, Londýně, Glasgow, New Yorku a Rotterdamu.
Praktik Hotels

Z Holandska a Anglie se přesuneme na jih, konkrétně do Barcelony a Madridu, kde najdete síť hotelů Praktik.  Hotely sítě Praktik si zakládají na kombinaci skvělého umístění, dostupné ceny a jednoduchém, ale funkčním designu. Spolu s  důrazem na služby a pohodlí hostů se jeví jako ideální volba při cestách do těchto španělských měst. Síť se v současnosti skládá z 5 hotelů. Každý má své téma, kterého se pevně drží. Naším favoritem je Praktik Bakery, kde místo na recepci vstoupíte do pekárny, překypující životem, vůněmi a sladkými i slanými dobrotami. Po ránu si tak můžete být jistí, že si dáte vynikající a čerstvou snídani. Hned v závěsu za ním je však Praktik Vinoteca, jak název napoví, tady si pochutnáte na kvalitních vínech za rozumnou cenu a budete je mít po celou dobu pobytu vyloženě na dosah. Pokud milujete zeleň a klid zahrady, ubytujte se v hotelu Praktik Garden.  Zbývá už jen Praktik Rambla a Praktik Metropol v Madridu.
Qbic

Založení hotelů Qbic iniciovala stagnace inovací v hotelnictví. Majitelům přišlo zvláštní, že ve světě, kde se všechno vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí, svět hotelnictví zůstává stát na místě. A tak vznikl koncept hotelů Qbic, nabitých energií a kreativitou, který by ale měl být za rozumnou cenu.  Qbic zakládá své služby na „velké pětce“. Tzn. dokonalá postel, prostorná sprcha, rychlá wifi zdarma, čistota a servis. Qbic hotely naleznete v Londýně a Amsterdamu.  Pokoji hotelu Qbic dominuje „centrála“, která je složená ze sprchového koutu a postele. Pokud by vás zajímalo, jak toto srdce hotelů Qbic vzniká, zde je malé video.


https://www.youtube.com/watch?v=egrEDPM2wMY
ContainHotel / Hotel Trainspotting

V létě otevřel v areálu Wake&Fun v Třeboutnici u Litoměřic hotel na české poměry téměř nevídaný. Jde o tzv. modulový hotel, postavený z námořních kontejnerů. Jedná se o malý hotel o celkové kapacitě 13 osob. Objekt sestává ze dvou dvacetistopých kontejnerů a na nich příčně uloženého vysokého čtyřicetistopého kontejneru. Ve spodních kontejnerech je umístěno sociální zařízení, technické zázemí, sklad a jeden pokoj pro hosty. V horním kontejneru s terasou jsou čtyři pokoje.6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page