top of page
Vyhledat

DOVOLENÁ V HÜTTE ?

Milujete rakouské Alpy nebo hory všeobecně? Už vás nebaví jezdit do luxusních hotelů, ale na glamping se úplně necítíte? Máme pro vás zajímavou alternativu kvalitního ubytování, jejíž nejlepší představitele naleznete kde jinde než v Rakousku.

Jedná se o chatové „osady“, ve skutečnosti však resorty, kde hotelové pokoje nahradily luxusně vybavené horské chaty s kapacitou od 2 do 12 osob.  Můžete je tak využít pro poklidnou nebo sportovní dovolenou s partou kamarádů, rodinou nebo na romantický víkend s vašimi nejbližšími.


Wood Ridge, Werfen, Rakousko

Nedaleko malebného městečka Werfen, nad kterým se tyčí hrad Hohenwerfen se nachází resort Wood Ridge. Cesta z Prahy vám zabere přibližně 5 hodin. V resortu najdete 4 typy luxusních chat, pro 2, 4 a 10 osob. Všechny chaty jsou kompletně vybavené včetně kuchyní a vy si tak můžete vybrat, jestli oslníte své přátele vaším kuchařským uměním, nebo využijete služeb zdejších mistrů kuchařů. Pokud máte rádi výlety, určitě vás potěší blízkost hradu Hohenwerfen, města Salzburg, nebo největších ledovcových jeskyní světa Eisriesenwelt.

 

Almdorf Seinerzeit, Korutany, Rakousko


Hodinu jízdy na sever od Villachu se nachází korutanská vesnička Almdorf Seinerzeit. Na první pohled by se alespoň zdálo, že se jedná o klasickou horskou vesničku s krásnými chaloupkami a hospůdkou. Na druhý pohled se ale jedná o 5* resort, skládající se ze dvou stylově odlišných částí spojovaných centrálními budovami. Vše vystavěné ze dřeva tradičními metodami, bez použití moderních technologií, naopak s využitím místních zdrojů surovin, dřeva, ovčí vlny a za pomoci místních mistrů tesařů. Vybrat si můžete mezi sýpkou, loveckou, pastýřovou nebo ženichovou chalupou, popřípadě farmářovou stodolou. V areálu jsou dvě restaurace, vinný sklep a horské lázně.

 

Sporer Alm, Zillertal, Rakousko

Resort Sporer Alm je situovaný v malebné lokalitě v nadmořské výšce 1 200 metrů v Zillertalských Alpách, přímo u sjezdovek skiareálu Zillertal Arena.  I když se nejedná ani tak moc o resort, jako o skupinku 3 krásných nově postavených chalup, které pojmou od 2 do 10 osob každá. Ačkoliv chalupy jsou nové a dýchají luxusem díky použitým materiálům a designu, působí neskutečně uklidňujícím dojmem a každý se v nich bude cítit brzy jako doma. Na výstavbu byly použity pouze staré místní techniky výstavby dřevěných chat. Na stavbu nebyl poražen ani jeden strom, všechno dřevo bylo získáno z místních chat a starších domků, pečlivě vybráno, zrekonstruováno a znovu použito pro Sporer Alm. 

31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page