top of page
Vyhledat

DESTINAČNÍ TIPY # 3: LISABON - ANEB KDYŽ DĚLÁME DVAKRÁT TOTÉŽ, NENÍ TO TOTÉŽ.

Poslední dva dubnové víkendy jsme strávili organizací rozličných eventů v Lisabonu.  Ačkoliv měly obě akce podobné jmenovatele, jako například kvalitní ubytování, poznávání města, místní gastronomie atd., byly pro nás důkazem, že stejnou destinaci můžete navštívit nekonečně možnými způsoby.


První event pro relativně velkou skupinu jsme z důvodů složení skupiny a zadání klientem pojali tradičně. Absolvovali prohlídku neznámějších míst Lisabonu, jako čtvrť Belém, odkazující na slavnou epochu portugalských námořních objevů. Svezli se historickou tramvají okolo lisabonského Hradu Sv. Jiří a prošli si křivolaké uličky starého města. Další den vyrazili autobusem do královského města Sintra a na nejzápadnější výběžek kontinentální Evropy, Cabo da Roca. Poslední den je čekal nejdelší most Evropy pojmenovaný po slavném objeviteli Vasco da Gama a místní oceanárium postavené při příležitosti světové výstavy EXPO 98. Celý víkend je provázelo slunečné počasí a spolu s dobrým jídlem a skvělým vínem si klienti celý víkend užili naplno.


O týden dříve jsme v Lisabonu organizovali firemní meeting pro klienta, na který se sjeli zástupci firmy z celé Evropy. Tentokrát jsme pojali celou akci o něco odvážněji. Celý víkend se nesl v duchu Jamese Bonda. První den po dopolední konferenci přišlo na řadu poznávání města pomocí „city questu“ na téma filmu Ve službách jejího veličenstva. Formou hry a plnění různých méně i více složitých úkolů navázaných na nejznámější lisabonské památky se tak nenucenou formou klienti seznámili s centrem města. Další den vyrazili objevovat přírodu národní rezervace Cascais-Sintra a navštívili i město Sintra a výběžek Cabo da Roca, tentokrát jsme ale pro dopravu zvolili jeepy  4x4 a asfaltové cesty tak projížděli jen sporadicky. Nechyběla ani ochutnávka velmi specifických červených vín z oblasti Colares pěstovaných v písečném podloží a velmi náročných podmínkách na pobřeží Atlantského oceánu. Aktivnější část skupiny si v sobotu vyzkoušela půldenní kurz surfování a závěrečnou večeři jsme zvolili v casinu v Estorilu, kam je odvezli 8 místné limuzíny.


Lisabon je vynikající incentivní destinace, kombinující dobrou dopravní dostupnost, přijatelnou cenovou hladinu, skvělou gastronomii a bohatou paletu aktivit, kterými je možné programy doplnit. Programy zde lze pojmout opravdu různorodě, ať už si zakládáte na poklidnějším způsobu cestování s klasickými aktivitami, nebo pro své klienty preferujete netradiční pojetí zážitků.

Destinace:                        Lisabon

Ideální období:                 duben – konec září

Ideální délka:                    5 dní

Zajímavosti:  

Historické centrum Lisabonu

Projížďka tramvají

Královské paláce ve městě Sintra

Vinařská oblast Colares

Cabo da Roca

Kasino ve městě Estoril

Projížďka rychločluny nebo na jachtě po řece Tejo

Bary a restaurace v Barrio Alto

Most Vasco da Gama

Oceanárium v oblasti bývalého výstaviště EXPO 98

Surfování v okolí města

Golf

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page