top of page
Vyhledat

DESTINAČNÍ TIPY # 2: JEZERA LAGO DI COMO A LAGO DI GARDA

V polovině dubna jsme pro našeho klienta organizovali road trip severní Itálií k jezerům Lago di Como a Lago di Garda. Využijeme tedy příležitosti a spojíme pro vás zprávu z této cesty s dalším destinačním tipem # 2.


Už pěknou řádku let pořádáme cesty pro naše klienty k jezerům Lago Maggiore, Como a Garda. Věříme, že některá z nich znáte. Každé je jiné a každé má co nabídnout.

Setkání s účastníky proběhlo během oběda v Salzburku v pivovaru Stiegel, odkud jsme se přesunuli na krátkou prohlídku show roomu společnosti Red Bull.  Později odpoledne jsme přejeli, vyhýbajíce se dálnicím, do severoitalského města Bolzano. Ubytování jsme zajistili v hotelu Eberle, postaveném uprostřed vinic v osadě St. Magdalena. Večer jsme degustovali červená a bílá vína z oblasti Trentino Alto Adige a ochutnali místní speciality. Druhý den náš čekal hlavní řidičský program a to průjezd přes krásné průsmyky Passo della Mendola a Passo Tonale.  K večeru jsme dorazili k cíli naší cesty, jezeru Lago di Como.

Následující den jsme se soukromými čluny jeli podívat na nejslavnější městečko v oblasti, Bellagio, projeli několik okolních letních vil a sídel slavných osobností a navštívili hlavní město na jezeře, Como. Večer jsme zakončili degustační večeři v michelinské restauraci  I Tigli in Theoria. V sobotu nás čekal přejezd k jezeru Lago di Garda. Po cestě jsme stihli ochutnat šumivá vína z oblasti Franciacorta a navštívit památník bitvy u Solferina. Výlet jsme zakončili rurální večeří v místním agroturismo

Destinace:                       Lago di Como, Lago di Garda

Ideální období:                duben – konec září

Ideální délka:                   5 - 7 dní

Zajímavosti a aktivity:

vily na jezeru Como

města Bellagio, Como, Varenna na jezeru Como, města Sirmione, Riva del Garda, Limone a Malcesine u jezera Garda

široká síť golfových hřišť v okolí obou jezer

vodní sporty

pronájmy lodí

canyonig

horská turistika

pronájmy historickcýh vozů

agroturistika

139 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page