top of page
Vyhledat

CO JE GLAMPING?

Glamping neboli „glamorous camping“ se zdá být jen jiným druhem luxusního ubytování. Ve skutečnosti se však jedná o mnohem víc.


Glamping se snaží propojit sílu zážitku spojeného s pobytem v čisté přírodě s pohodlím a vymoženostmi hotelů. Ubytování ve stylu glampingu najdete po celém světě. Původ tohoto fenoménu sahá do dob kolonizace afrického kontinentu. Bohatí Evropané se rádi vydávali za pozorováním divoké zvěře, ale neradi se loučili se svojí měkkou postelí a šéfkuchařem. Není divu, že dodnes můžete ty nejluxusnější zástupce glampingu najít v JAR, Namibii nebo Botswaně.


I v České republice začíná glamping vystrkovat růžky a co chybí našim zástupcům v luxusu, to hravě dohánějí v atmosféře a prostředí. V tomto článku přinášíme 5 projektů, které jsou nám opravdu velmi sympatické.

Dobčické rybníčky

5 km od jihočeských Holašovic najdete tohoto originálního člena „glampingu“. Nejedná se o nejluxusnější glamp site, který jsme kdy viděli, ale rozhodně má jedno z největších kouzel. Dobčické rybníčky jsou soubor 6 chatek přímo u jihočeských rybníků. Chatičky na vodní hladině (Verunka, Madlenka a Alička) jsou postaveny na dubových pilotách, obklopeny vodou, s prostorným molem a haltýřem pro vaše rybářské úlovky. Stromová chatička Amálka je vynesena do výšky 4 metrů napůl nad zemí a napůl nad vodou. Další variantou ubytování je plovoucí chatička Sofinka nebo dřevěné teepee Jiřík.
Spaní na seně

Pro opravdové srdcaře a milovníky sena máme spaní na slámě. Ačkoliv se celý koncept nazývá spaní na seně, samotný materiál je sláma, která má totiž lepší izolační vlastnosti a je celkově pro celý projekt vhodnější. Stylový domeček jako vystřižený z pohádky o 3 prasátkách se nachází v Krkonoších v blízkosti Boudy v Obřím dole. Bouda pro něj také zajišťuje veškerý servis - jídlo, pití, hygienu, zázemí a dopravu. Hodí se pro 2 osoby, má částečně prosklenou střechu, takže si užijete výhledy na hvězdnou oblohu. Pokud však trpíte alergiemi, týdenní pobyt bychom nedoporučili.
Ubytování v korunách stromů

Soubor tří stromových domků v resortu Green Valley byl vybudován s respektem k okolní přírodě a tak, aby nijak neškodil stromům, v jejichž korunách je postaven. Neobyčejné ubytování je v nabídce resortu Green Valley pouze v teplých měsících. V pokoji naleznete deky, povlečení, svíčky, hrnečky a skleničky. Každý den vám bude připraven plný snídaňový košík. Stromový domek nemá přívod elektřiny a vody, odměnou vám však bude opravdová symbióza s přírodou. Ubytovat se můžete v domku Na třech dubech, U Borovice nebo ve stromovém stanu Cocoon.
Glamping Brdy

Na tomto krásném místě se majitelům podařilo účinně a účelně propojit moderní ubytování s harmonií přírody. Stan ve tvaru kopule je potažen zelenou tkaninou, takže dokonale splývá s okolím. Stan nabízí vše nezbytné pro dokonalou relaxaci včetně venkovní sauny a dřevěného koupacího sudu. Nás nejvíce zaujalo panoramatické okno, kterým můžete pozorovat okolní přírodu přímo z postele, a to má určitě své kouzlo.

Teepee & Spa

Na tomto místě dotáhli glamping téměř k dokonalosti. Kromě stylového ubytování v plně vybaveném teepee zde můžete využít čas odpočinkem ve venkovních lázních nebo se oddávat gastronomickým zážitkům. Provozovatelé totiž nabízejí služby zkušeného grill mastera, který pro vás ve smluvený čas připraví grilované pochoutky, které si můžete vychutnat třeba na vyhlídkové terase v korunách stromů. Grilovat můžete samozřejmě také sami nebo se vrátit do skautských let a opéct si nad ohněm špekáčky.

298 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page