top of page
stephan-bechert-xQWelDCacZE-unsplash.jpg

KEŇA
Jedinečný zážitek migrace zvířat

Srpen a Keňa, toto spojení zná každý milovník přírody, a především afrických stepí a plání. Srpen je měsícem, kdy doslova miliony kusů vysoké zvěře překračují řeku Mara během své migrace na jih do Tanzanské oblasti Serengeti.

Pro každého cestovatele je právě toto chvíle, kdy by měl Keňu navštívit. Jedinečný zážitek migrace je navíc umocněný i velkou koncentrací kočkovitých šelem a dalších predátorů, kteří si přicházejí utrhnout svůj kus z tohoto živého hodovního stolu. Národní rezervace Masai Mara je známá zejména díky bohatému zastoupení zvěře z „velké pětky“, do které patří buvol, slon, leopard, lev a nosorožec.

Po tomto úžasném zážitku se vydejte do města Nairobi a zavítejte do jediného národního parku světa, který je součástí hlavního města. Tento park je skutečně zajímavou ukázkou spojení divočiny a moderního způsobu života velkoměsta. Během pozorování divoké zvěře spatříte i mrakodrapy nedalekého centra Nairobi. Na safari se vydáte i do Národního parku Amboseli, kterému se občas přezdívá „země obrů“ díky velkému výskytu slonů. Navštivte vesnici původních obyvatel, Masajů, a seznamte se s jejich kulturou a zvyky.

Národní park Amboseli dostal své jméno podle stejnojmenného suchého jezera. Okolí jezera je pusté, ale díky podzemní vodě se může pyšnit i kvetoucími loukami, palmovými a akáciovými háji, skalnatými oblastmi, bažinami a nekonečnými savanami. Symbolem Amboseli a jeho hlavní dominantou je pak nejvyšší hora Afriky, samotné Kilimandžáro.

Datum:

15. - 24. 8. 2022

Destinace:

Keňa

Počet osob:

12 - 14 osob
    NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?
  • Pozorování zvěře překračující řeku Mara

  • Návštěva jediného národní parku světa uprostřed velkoměsta

  • Amboseli, národní park na úpatí nejvyšší hory Kilimandžára

  • Kultura a zvyky Masajů

  • „National Geographic v přímém přenosu“

Zaujala Vás tato cesta?

Napište nám prosím na e-mail team@iitours.cz a my Vám zašleme kompletní nabídku s programem cesty. 

bottom of page