Co je Glamping?

Glamping, zkráceně „glamorous camping“, se zdá být jen jiným druhem luxusního ubytování. Ve skutečnosti se však jedná o mnohem víc.

Glamping se snaží propojit sílu zážitku spojeného s pobytem v čisté přírodě s pohodlím a vymoženostmi hotelů.  Ubytování ve stylu glampingu najdete po celém světě.  Původ tohoto fenoménu sahá do dob kolonizace afrického kontinentu. Bohatí Evropané se rádi vydávali za pozorováním divoké zvěře, ale neradi se loučili se svojí měkkou postelí a šéfkuchařem.  Není divu, že dodnes můžete ty nejluxusnější zástupce glampingu najít v JAR, Namibii nebo Botswaně.

 

 

I v České republice začíná glamping vystrkovat růžky a co chybí našim zástupcům v luxusu, to hravě dohánějí v atmosféře a prostředí. V tomto článku přinášíme 3 zástupce, kteří jsou nám opravdu velmi sympatičtí.

 

Dobčické rybníčky

5km od jihočeských Holašovic najdete tohoto originálního člena „glampingu“. Nejedná se o nejluxusnější glamp site, který jsme kdy viděli, ale rozhodně má jedno z největších kouzel. Dobčické rybníčky jsou soubor 3 chatek přímo u jihočeských rybníků. Chatičky na vodní hladině (Verunka a Madlenka) jsou postaveny na dubových pilotách, obklopeny vodou, s prostorným molem a haltýřem pro vaše rybářské úlovky. Stromová chatička Amálka je vynesena do výšky 4 metrů napůl nad zemí a napůl nad vodou.

Chatička Verunka je umístěna na rybníku „Písařský“ (0,5 ha) a kromě možnosti využití voru a stylové loďky je zde také ostrůvek s grilem a koupacím sudem (vodní saunou).

Chatičky Madlenka a Amálka jsou umístěny na rybníku „Lipanovický“ (0,5 ha) a kromě možnosti využití voru je zde také ostrov se zázemím a stylovou saunou, která je hostům k dispozici po celý rok.

 

Spaní na seně

Pro opravdové srdcaře a milovníky sena máme spaní na slámě.  Ačkoliv se celý koncept nazývá spaní na seně, samotný materiál je sláma, má totiž lepší izolační vlastnosti a je celkově pro celý projekt vhodnější. O dobrých izolačních vlastnostech slámy ovšem věděli už naši předci.  Stylový domeček jako vystřižený z pohádky o 3 prasátkách. Slámový domek se nachází v Krkonoších v blízkosti Boudy v Obřím dole. Bouda pro něj také zajišťuje veškerý servis - jídlo, pití, hygienu, zázemí a transport. Hodí se pro 2 osoby, má částečně prosklenou střechu, takže si užijete výhledy na hvězdnou oblohu. Pokud však trpíte alergiemi, týdenní pobyt bychom nedoporučili.

 

Tree house, Green Valley

Tree house v resortu Green Valley byl vybudován s respektem k okolní přírodě a tak, aby nijak neškodil stromům, v jejichž korunách je postaven.  Neobyčejné ubytování je v nabídce resortu Green Valley pouze v teplých měsících. Nachází se ve výšce 9 m nad zemí. V pokoji naleznete deky, povlečení, svíčky, hrnečky a skleničky. Každý den vám bude připraven plný snídaňový košík. Stromový domek nemá přívod elektřiny a vody, odměnou vám však bude opravdová symbióza s přírodou.

 

Sdílet stránku:

Další aktuality: